Kolejna, udana konferencja turystyczna w Świdnicy za nami

Miasto Świdnica, LOT Księstwo Świdnicko- Jaworskie, SYMBIOZA, Dolnośląska Izba Turystyki wraz z Izbą Turystyki RP, zorganizowali w dniach 10-11 października bieżącego roku w Świdnicy Konferencję turystyczną, której hasłem było – „Jak złapać turystę w sieć? Sieciowe produkty turystyczne w czasach experience economy”.

Nagrody Liczyrzepy 2018

Już po raz 21. odbyły się Karkonoskie Spotkania Turystyczne, podczas których w siedmiu kategoriach wręczono prestiżowe Nagrody Liczyrzepy Starosty Jeleniogórskiego. Przyznano też dwie dodatkowe nagrody specjalne. Uroczystość zorganizowano w piątek, 5 października, w restauracji ”Chata za wsią” w Mysłakowicach.

Ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki 2018 w Kopalni Soli w Wieliczce.

Kopalnia Soli w Wieliczce, wpisana na Pierwszą Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, uznana przez Prezydenta RP za Pomnik Historii Narodowej. Wielicka kopalnia jest atrakcją turystyczną o światowym rozgłosie i najpopularniejszym zabytkiem techniki w Polsce.  Odnotowuje rocznie ponad milion zwiedzających z blisko 150 krajów. Podziemna Wieliczka jest miejscem międzynarodowych spotkań i konferencji oraz ekscytującym tematem dla zagranicznych mediów. Stanowi wizytówkę Polski, rozpoznawaną i cenioną markę, synonim rzetelności i najwyższej jakości.

Dolnośląska Izba Turystyki organizuje dla właścicieli i pracowników firm zrzeszonych w naszej Izbie Study Tour do Pragi i Kutnej Hory.

Szanowni Państwo,

zapraszamy na III Konferencję Naukowo- Turystyczną, organizowaną na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, w dniach 18-19 października 2018r., nad którą patronat honorowy objęły: DIT i ITRP

Szanowni Państwo,

W imieniu Gminy Miasto Świdnica, Dolnośląskiej Izby Turystyki, LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie, Fundacji Symbioza, Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego  zapraszamy do uczestnictwa w dwudniowej konferencji:

„Jak złapać turystę w sieć? – Sieciowe produkty turystyczne w czasach experience economy”,  która odbędzie się w Świdnicy w dniach 10-11.10.2018 r.

Patronat Honorowy nad konferencją “Zastosowanie nowoczesnych technologii w obiektach hotelowych i gastronomicznych”

Opis wydarzenia znajduje się na stronie internetowej –> http://pirbinstytut.pl/index.php/partnerzy-hotele

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat wydarzenia!

Spotkanie w siedzibie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, które odbyło się w dniu 19 lipca 2018r. poświęcone zostało organizacji lotów czarterowych oraz współpracy przedsiębiorców branży turystycznej w realiach znowelizowanej ustawy o  usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. Ze względu na organizatorów spotkania szczególny nacisk położony został na kwestie związane z ochroną pasażerów- konsumentów usług turystycznych.

13 czerwca odbyło się w Warszawie spotkanie Zarządu Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej z  Panią Agnieszką Jędrzejczyk-Wojciechowską, Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

X Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze  Członków Izby Turystyki RP – Wrocław 10 maja 2018r.

W dniu 10 maja 2018 r.  odbyło się X WZS-W Członków Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, w którym uczestniczyli przedstawiciele czterech Izb Regionalnych oraz Członkowie niezrzeszeni w Izbach Regionalnych, a należący do ITRP.

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy ,

Na wniosek Zarządu ITRP, działając zgodnie z postanowieniami § 17 Statutu ITRP

Rada Krajowa ITRP zwołuje X Walne Zebranie Sprawozdawcze  Członków Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej.

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że Spółka POLBUS- PKS z Wrocławia – Członek Naszej Izby, drugi raz z rzędu została wyróżniona Gazelą Biznesu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Za nami 10  edycja Międzynarodowych Targów Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej, które odbyły  się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu 13 i 14 kwietnia.

Pracowity dzień  członków Zarządu ITRP w Warszawie.

Dnia 05.04.2018  członkowie Zarządu  ITRP (M. Ciechanowski, A Żukowski, A.Szymański) spotkali się z dyr. Krzysztofem Szusterem, który reprezentuje ZAIKS. Ustalono, że trzeba przywrócić do  życia porozumienie na mocy którego członkowie ITRP otrzymują zniżki z ZAIKSU. Od 2011 roku zaszły duże zmiany w samym ZAIKS (zmieniono stawki, ustalono nowe rabaty, są także nowe procedury podpisywania porozumień z Izbami Gospodarczymi), a porozumienie nie jest znane w dyrekcjach okręgowych, co powoduje różne komplikacje przy realizacji porozumienia. Także ITRP nie dostarczało wykazu aktualnych członków. Spawy te mają być załatwione ze strony ZAIKS do końca kwietnia, a ze strony ITRP do końca maja 2018.

Przed nami 10. edycja Międzynarodowych Targów Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej, które odbędą się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu 13 i 14 kwietnia.

5 kwietnia 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej VII kadencji. Przewodniczącym Rady jednogłośnie został wybrany Andrzej Kindler.

Strona 1 z 2